POZNAJMY SIĘ Nasza misja Historia Opinie
FLORRES

POZNAJCIE NAS

Das Restaurant- und Hotelzentrum Florres in Pawłowiczki ist ein Familienbetrieb. Das Wichtigste für uns ist das Wohlbefinden unserer Gäste. Dies können wir nur durch Dienstleistungen von höchster Qualität erreichen. Das Wissen und die Erfahrung, ein Hotel und ein Restaurant zu führen, wurde uns von unseren Eltern vermittelt. Sie waren es, die uns gelehrt haben, dass es am wichtigsten ist, sich um alle Details zu kümmern, damit Ihr Hotelaufenthalt zu einem unvergesslichen Ereignis wird, voller Wärme, Atmosphäre und einem einzigartigen Ambiente.

Wir haben das Glück, dass es sich bei dem Hotel um ein Gebäude handelt, das historisch gesehen seit vielen Jahrzehnten Teil der Landschaft von Pavlovice ist. Wir glauben, dass der Geist der früheren Eigentümer, die sich für das Wohl der Bewohner eingesetzt haben, in den Mauern unseres Hotels noch immer präsent ist. Heute ist das Hotel Florres kein Relikt aus der Vergangenheit, sondern ein modernes Resort, in dem Sie Ruhe und Entspannung finden können. Wir behandeln es wie ein zweites Zuhause und werden alles tun, damit sich unsere Gäste auch wie zu Hause fühlen.

NASZ FLORRES

Nasza filozofia

Przez całe życie gromadzimy wspomnienia i obrazy z miejsc, w których przeżyliśmy miłe chwile. Wracamy później do tych momentów z uśmiechem na twarzy, pozytywnymi emocjami. W naszej pamięci pozostają niezapomniane obrazy.

W hotelu Florres chcemy nie tylko tworzyć obrazy, które zostaną z Tobą na długo, ale przede wszystkim wzbudzać emocje i uczucia. Jeśli szukasz szczęścia rodzinnego, romantycznych chwil lub po prostu spokoju dla ducha i relaksu dla ciała, to Hotel Florres jest dla Ciebie idealnym miejscem.

Dla naszego hotelu każdy odwiedzający jest wyjątkowy, a naszym celem jest spełnienie marzeń i oczekiwań gości. Wszystkie elementy Twojego pobytu w hotelu Florres są głęboko przemyślane i starannie sprawdzone. Cechuje nas tradycyjna polska gościnność, usługi na najwyższym poziomie oraz wyborna kuchnia. Nasza filozofia mieści się w jednym zdaniu: “Decydują detale”.

NASZ FLORRES

Nasza misja

Pragniemy wykorzystać doświadczenie i profesjonalizm dla wspierania lokalnego środowiska i budowania renomy Pawłowiczek, bo zasługują one na większą popularność wśród osób preferujących turystykę weekendową. Kierując się zasadami gościnności i uprzejmości chcemy pracować na rzecz wzmocnienia pozycji całej gminy na mapie regionu i kraju.

W dzisiejszych zabieganych czasach każdy z nas poszukuje chwili wytchnienia. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu stref relaksu, sal restauracyjnych i multimedialnych, jesteśmy w stanie zaoferować wyjątkowe warunki do spędzenia weekendu w towarzystwie bliskich, organizacji szkolenia firmowego, konferencji i uroczystości rodzinnej.

Nasza lokalizacja i baza noclegowa to atuty, które chcemy wykorzystać dla wypromowania Pawłowiczek na turystycznej mapie Polski.

DAS HOTEL EMPFÄNGT GÄSTE MIT HAUSTIEREN NUR NACH VORHERIGER ABSPRACHE.

HAUSTIERE, DIE NICHT VOR DER ANKUNFT ANGEMELDET WURDEN, KÖNNEN NICHT UNTERGEBRACHT WERDEN.

GEBÜHR PLN 30 PRO TAG.

SCHÄDEN, DIE DURCH DEN HUND/DIE KATZE VERURSACHT WERDEN, GEHEN ZU LASTEN DES BESITZERS.

WICHTIGE TERMINE

NASZA HISTORIA

Historia budynku jest fascynująca i sięga początków 20. wieku. Znajdziemy w niej ludzkie pasje, poświęcenia i bohaterskie, wzruszające historie rodzinne. Lata powojenne były równie ważne, bo w tym miejscu znalazły zatrudnienie dziesiątki osób, dla których praca była szansą na normalne życie. Dzisiaj, mimo że obiekt pełni całkowicie inną funkcję, już nie przemysłową a usługową, jest miejscem z tradycjami i historią. Jest częścią Pawłowiczek od stu lat, a to zobowiązuje.

 • 2018

  SPA i nowe pokoje

  W roku 2018 rozpoczęła się przebudowa hali produkcyjnej na parterze, gdzie powstało 5 pokoi w tym jeden apartament dwupokojowy oraz strefa SPA z 6-osobowym jacuzzi, sauną fińska i infrared, wanna do kąpieli specjalistycznych (solankowych, perełkowych) i przepiękną grotą solną.

 • 2011

  Otwarcie hotelu Florres

  Dzięki tym staraniom powstał przepiękny z duszą obiekt , a w nim restauracja z dwoma salami oraz hotel dwugwiazdkowy, które uzyskały prawo użytkowania w styczniu 2011 roku.

 • 2007

  Nowa rola budynku

  Obiekt do 2007 roku był pusty i nieużytkowany, w lipcu odkupili go od spółki INPARCO obecni właściciele, czyli Małgorzata i Zbigniew Maćkowiak z Pawłowiczek. Korzystając ze wsparcia unijnego w ramach programu RPO dla woj. opolskiego rozpoczęli w 2008 roku realizację projektu budowy, przebudowy i modernizacji .

 • 1995

  Koniec produkcji

  Na początku lat 90-tych w/ w Spółdzielnia zmienia nazwę na Inparco, a następnie przekształcona zostaje w ramach prywatyzacji w spółkę z o.o., by w 1995 roku zakończyć produkcję w Pawłowiczkach.

 • 1982

  Modernizacja zakładu

  W 1982 roku rozpoczyna się duża modernizacja której efektem jest: -wybudowanie magazynu wyrobów gotowych(obecnie siedziba firmy MC spółka zoo) -wybudowanie pompowni i sieci wewnętrznej ppoż. -wybudowanie topialni parafiny i modernizacja procesu technologicznego, poprzez budowę sterowni zarządzającej tym procesem.

 • 70-te

  Świece ze Spółdzielni Inwalidów

  W latach 70 –tych obiekt wraz z produkcją przejmuje Spółdzielnia Inwalidów im. K. Świerczewskiego z Kędzierzyna –Koźla. Wkrótce zostaje uruchomiona produkcja świec i zniczy, zakład uzyskuje prawa miejsca pracy chronionej, czyli Spółdzielni Inwalidów.

 • 1945

  Przejęcie budynku

  Budynek został przejęty w 1945 roku przez Państwo Polski i uruchomiono bardzo szybko produkcję, ponieważ park maszynowy został nietknięty. Sporą część załogi stanowili byli pracownicy ponieważ , pozostała tu ich dużą część jako autochtoni, a uzupełnili ją przybyli ze wschodu zmuszeni do opuszczenia swoich rodzinnych stron repatrianci. Produkcja meblarska trwała aż do roku 1966, kiedy to park maszynowy został wywieziony w całości(brak informacji gdzie i po co),a zakład został przejęty przez Spółdzielnię Inwalidów Zgoda z Nowej Soli .

 • 1945

  Tragedia i ucieczka

  Cofające się w panice oddziały SS znalazły się również w Pawłowiczkach, kilku oficerów wymusiło zakwaterowanie w domu Wagnerów , urządzając przy tym pijackie burdy i kierując swoje wulgarne zachowanie szczególnie kierunku młodych kobiet zamieszkujących w tym domu. Siegfried Wagner broniąc najbliższych przeciwstawił się SS-manom, jeden z nich na oczach kilkorga dzieci zastrzelił go, a ciało zostało wywiezione i ukryte tak, że do dnia dzisiejszego nikt nie wie gdzie spoczywa. Rodzina Wagnerów wraz z innymi mieszkańcami uciekła przed zbliżającym się frontem i w większości osiedliła się pod Dreznem, gdzie nadal funkcjonuje Gmina Ewangelicka.

 • 1945

  Budowa lochu

  W tymże 1945 roku Herman (syn Johanna Wagnera) wraz z pracującymi w nowej stolarni jeńcami wybudował loch ucieczkowy z domu w kierunku ogrodu i dalej parku, w którym wszyscy mieszkańcy budynku znaleźli schronienie podczas ostrzału artyleryjskiego wojsk radzieckich od strony Polskiej Cerekwi.. Loch w części piwnicznej istnieje do dzisiaj.

 • 1943

  Nowy budynek fabryki mebli

  W ciągu 3 lat powstał nowy budynek stolarni ( właściwie fabryki mebli)wraz z częścią mieszkalną dla rodziny Siegfrieda Wagnera , który miał 2 córki i 6 synów . Fabryka produkowała nadal meble proste i eleganckie.

 • 1940

  Wielki pożar

  Na skutek nieszczęśliwego zdarzenia pożar całkowicie strawił stolarnię.

 • XX w.

  Powstanie stolarni

  Johann Wagner stolarz z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wybudował obok rodzinnego domu stolarnię. Na początku produkował proste wyroby, ale później były to też eleganckie meble na wysoki połysk .