POZNAJMY SIĘ Nasza misja Historia Opinie
FLORRES

POZNAJCIE NAS

Centrum Restauracyjno-Hotelowe Florres w Pawłowiczkach to przedsięwzięcie rodzinne. Najważniejsze dla nas jest dobre samopoczucie gości. Możemy to osiągnąć tylko poprzez usługi najwyższej jakości. Wiedza i doświadczenie w prowadzeniu hotelu i restauracji zostały nam przekazane przez naszych rodziców. To oni uczyli, że najważniejsze jest dopracowanie wszystkich szczegółów, aby Twój pobyt hotelu był niezapomnianym wydarzeniem, pełnym ciepła, klimatu i niepowtarzalnej atmosfery.

Mamy to szczęście, że hotel jest obiektem historycznie wpisanym w krajobraz Pawłowiczek od wielu dziesięcioleci. Wierzymy, że duch poprzednich właścicieli, którzy ciężko pracowali dla dobra mieszkańców, jest wciąż obecny w murach naszego hotelu. Dzisiaj Hotel Florres to nie relikt przeszłości, ale nowoczesny ośrodek, w którym można znaleźć odpoczynek i relaks. Traktujemy go jak drugi dom i zrobimy wszystko, żeby nasi goście też czuli się jak u siebie.

NASZ FLORRES

Nasza filozofia

Przez całe życie gromadzimy wspomnienia i obrazy z miejsc, w których przeżyliśmy miłe chwile. Wracamy później do tych momentów z uśmiechem na twarzy, pozytywnymi emocjami. W naszej pamięci pozostają niezapomniane obrazy.

W hotelu Florres chcemy nie tylko tworzyć obrazy, które zostaną z Tobą na długo, ale przede wszystkim wzbudzać emocje i uczucia. Jeśli szukasz szczęścia rodzinnego, romantycznych chwil lub po prostu spokoju dla ducha i relaksu dla ciała, to Hotel Florres jest dla Ciebie idealnym miejscem.

Dla naszego hotelu każdy odwiedzający jest wyjątkowy, a naszym celem jest spełnienie marzeń i oczekiwań gości. Wszystkie elementy Twojego pobytu w hotelu Florres są głęboko przemyślane i starannie sprawdzone. Cechuje nas tradycyjna polska gościnność, usługi na najwyższym poziomie oraz wyborna kuchnia. Nasza filozofia mieści się w jednym zdaniu: “Decydują detale”.

NASZ FLORRES

Nasza misja

Pragniemy wykorzystać doświadczenie i profesjonalizm dla wspierania lokalnego środowiska i budowania renomy Pawłowiczek, bo zasługują one na większą popularność wśród osób preferujących turystykę weekendową. Kierując się zasadami gościnności i uprzejmości chcemy pracować na rzecz wzmocnienia pozycji całej gminy na mapie regionu i kraju.

W dzisiejszych zabieganych czasach każdy z nas poszukuje chwili wytchnienia. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu stref relaksu, sal restauracyjnych i multimedialnych, jesteśmy w stanie zaoferować wyjątkowe warunki do spędzenia weekendu w towarzystwie bliskich, organizacji szkolenia firmowego, konferencji i uroczystości rodzinnej.

Nasza lokalizacja i baza noclegowa to atuty, które chcemy wykorzystać dla wypromowania Pawłowiczek na turystycznej mapie Polski.

HOTEL PRZYJMUJE GOŚCI ZE ZWIERZĘTAMI TYLKO PO UPRZEDNIM UZGODNIENIU.

ZWIERZĘTA NIEZGŁOSZONE PRZED PRZYJAZDEM NIE BĘDĄ MOGŁY ZOSTAĆ ZAKWATEROWANE.

OPŁATA 30ZŁ/DOBĘ.

ZA WSZELKIE SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ PSA/KOTA ZOSTANIE OBCIĄŻONY WŁAŚCICIEL.

WAŻNE DATY

NASZA HISTORIA

Historia budynku jest fascynująca i sięga początków 20. wieku. Znajdziemy w niej ludzkie pasje, poświęcenia i bohaterskie, wzruszające historie rodzinne. Lata powojenne były równie ważne, bo w tym miejscu znalazły zatrudnienie dziesiątki osób, dla których praca była szansą na normalne życie. Dzisiaj, mimo że obiekt pełni całkowicie inną funkcję, już nie przemysłową a usługową, jest miejscem z tradycjami i historią.
Jest częścią Pawłowiczek od stu lat, a to zobowiązuje.

 • 2018

  SPA i nowe pokoje

  W roku 2018 rozpoczęła się przebudowa hali produkcyjnej na parterze, gdzie powstało 5 pokoi w tym jeden apartament dwupokojowy oraz strefa SPA z 6-osobowym jacuzzi, sauną fińska i infrared, wanna do kąpieli specjalistycznych (solankowych, perełkowych) i przepiękną grotą solną.

 • 2011

  Otwarcie hotelu Florres

  Dzięki tym staraniom powstał przepiękny z duszą obiekt , a w nim restauracja z dwoma salami oraz hotel dwugwiazdkowy, które uzyskały prawo użytkowania w styczniu 2011 roku.

 • 2007

  Nowa rola budynku

  Obiekt do 2007 roku był pusty i nieużytkowany, w lipcu odkupili go od spółki INPARCO obecni właściciele, czyli Małgorzata i Zbigniew Maćkowiak z Pawłowiczek. Korzystając ze wsparcia unijnego w ramach programu RPO dla woj. opolskiego rozpoczęli w 2008 roku realizację projektu budowy, przebudowy i modernizacji .

 • 1995

  Koniec produkcji

  Na początku lat 90-tych w/ w Spółdzielnia zmienia nazwę na Inparco, a następnie przekształcona zostaje w ramach prywatyzacji w spółkę z o.o., by w 1995 roku zakończyć produkcję w Pawłowiczkach.

 • 1982

  Modernizacja zakładu

  W 1982 roku rozpoczyna się duża modernizacja której efektem jest: -wybudowanie magazynu wyrobów gotowych(obecnie siedziba firmy MC spółka zoo) -wybudowanie pompowni i sieci wewnętrznej ppoż. -wybudowanie topialni parafiny i modernizacja procesu technologicznego, poprzez budowę sterowni zarządzającej tym procesem.

 • 70-te

  Świece ze Spółdzielni Inwalidów

  W latach 70 –tych obiekt wraz z produkcją przejmuje Spółdzielnia Inwalidów im. K. Świerczewskiego z Kędzierzyna –Koźla. Wkrótce zostaje uruchomiona produkcja świec i zniczy, zakład uzyskuje prawa miejsca pracy chronionej, czyli Spółdzielni Inwalidów.

 • 1945

  Przejęcie budynku

  Budynek został przejęty w 1945 roku przez Państwo Polski i uruchomiono bardzo szybko produkcję, ponieważ park maszynowy został nietknięty. Sporą część załogi stanowili byli pracownicy ponieważ , pozostała tu ich dużą część jako autochtoni, a uzupełnili ją przybyli ze wschodu zmuszeni do opuszczenia swoich rodzinnych stron repatrianci. Produkcja meblarska trwała aż do roku 1966, kiedy to park maszynowy został wywieziony w całości(brak informacji gdzie i po co),a zakład został przejęty przez Spółdzielnię Inwalidów Zgoda z Nowej Soli .

 • 1945

  Tragedia i ucieczka

  Cofające się w panice oddziały SS znalazły się również w Pawłowiczkach, kilku oficerów wymusiło zakwaterowanie w domu Wagnerów , urządzając przy tym pijackie burdy i kierując swoje wulgarne zachowanie szczególnie kierunku młodych kobiet zamieszkujących w tym domu. Siegfried Wagner broniąc najbliższych przeciwstawił się SS-manom, jeden z nich na oczach kilkorga dzieci zastrzelił go, a ciało zostało wywiezione i ukryte tak, że do dnia dzisiejszego nikt nie wie gdzie spoczywa. Rodzina Wagnerów wraz z innymi mieszkańcami uciekła przed zbliżającym się frontem i w większości osiedliła się pod Dreznem, gdzie nadal funkcjonuje Gmina Ewangelicka.

 • 1945

  Budowa lochu

  W tymże 1945 roku Herman (syn Johanna Wagnera) wraz z pracującymi w nowej stolarni jeńcami wybudował loch ucieczkowy z domu w kierunku ogrodu i dalej parku, w którym wszyscy mieszkańcy budynku znaleźli schronienie podczas ostrzału artyleryjskiego wojsk radzieckich od strony Polskiej Cerekwi.. Loch w części piwnicznej istnieje do dzisiaj.

 • 1943

  Nowy budynek fabryki mebli

  W ciągu 3 lat powstał nowy budynek stolarni ( właściwie fabryki mebli)wraz z częścią mieszkalną dla rodziny Siegfrieda Wagnera , który miał 2 córki i 6 synów . Fabryka produkowała nadal meble proste i eleganckie.

 • 1940

  Wielki pożar

  Na skutek nieszczęśliwego zdarzenia pożar całkowicie strawił stolarnię.

 • XX w.

  Powstanie stolarni

  Johann Wagner stolarz z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wybudował obok rodzinnego domu stolarnię. Na początku produkował proste wyroby, ale później były to też eleganckie meble na wysoki połysk .