POZNAJMY SIĘ Nasza misja Historia Opinie
FLORRES

POZNAJCIE NAS

Centrum Restauracyjno-Hotelowe Florres w Pawłowiczkach to przedsięwzięcie rodzinne. Najważniejsze dla nas jest dobre samopoczucie gości. Możemy to osiągnąć tylko poprzez usługi najwyższej jakości. Wiedza i doświadczenie w prowadzeniu hotelu i restauracji zostały nam przekazane przez naszych rodziców. To oni uczyli, że najważniejsze jest dopracowanie wszystkich szczegółów, aby Twój pobyt hotelu był niezapomnianym wydarzeniem, pełnym ciepła, klimatu i niepowtarzalnej atmosfery.

Mamy to szczęście, że hotel jest obiektem historycznie wpisanym w krajobraz Pawłowiczek od wielu dziesięcioleci. Wierzymy, że duch poprzednich właścicieli, którzy ciężko pracowali dla dobra mieszkańców, jest wciąż obecny w murach naszego hotelu. Dzisiaj Hotel Florres to nie relikt przeszłości, ale nowoczesny ośrodek, w którym można znaleźć odpoczynek i relaks. Traktujemy go jak drugi dom i zrobimy wszystko, żeby nasi goście też czuli się jak u siebie.

NASZ FLORRES

Nasza filozofia

Przez całe życie gromadzimy wspomnienia i obrazy z miejsc, w których przeżyliśmy miłe chwile. Wracamy później do tych momentów z uśmiechem na twarzy, pozytywnymi emocjami. W naszej pamięci pozostają niezapomniane obrazy.

W hotelu Florres chcemy nie tylko tworzyć obrazy, które zostaną z Tobą na długo, ale przede wszystkim wzbudzać emocje i uczucia. Jeśli szukasz szczęścia rodzinnego, romantycznych chwil lub po prostu spokoju dla ducha i relaksu dla ciała, to Hotel Florres jest dla Ciebie idealnym miejscem.

Dla naszego hotelu każdy odwiedzający jest wyjątkowy, a naszym celem jest spełnienie marzeń i oczekiwań gości. Wszystkie elementy Twojego pobytu w hotelu Florres są głęboko przemyślane i starannie sprawdzone. Cechuje nas tradycyjna polska gościnność, usługi na najwyższym poziomie oraz wyborna kuchnia. Nasza filozofia mieści się w jednym zdaniu: “Decydują detale”.

NASZ FLORRES

Nasza misja

Pragniemy wykorzystać doświadczenie i profesjonalizm dla wspierania lokalnego środowiska i budowania renomy Pawłowiczek, bo zasługują one na większą popularność wśród osób preferujących turystykę weekendową. Kierując się zasadami gościnności i uprzejmości chcemy pracować na rzecz wzmocnienia pozycji całej gminy na mapie regionu i kraju.

W dzisiejszych zabieganych czasach każdy z nas poszukuje chwili wytchnienia. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu stref relaksu, sal restauracyjnych i multimedialnych, jesteśmy w stanie zaoferować wyjątkowe warunki do spędzenia weekendu w towarzystwie bliskich, organizacji szkolenia firmowego, konferencji i uroczystości rodzinnej.

Nasza lokalizacja i baza noclegowa to atuty, które chcemy wykorzystać dla wypromowania Pawłowiczek na turystycznej mapie Polski.

WAŻNE DATY

NASZA HISTORIA

Historia budynku jest fascynująca i sięga początków 20. wieku. Znajdziemy w niej ludzkie pasje, poświęcenia i bohaterskie, wzruszające historie rodzinne. Lata powojenne były równie ważne, bo w tym miejscu znalazły zatrudnienie dziesiątki osób, dla których praca była szansą na normalne życie. Dzisiaj, mimo że obiekt pełni całkowicie inną funkcję, już nie przemysłową a usługową, jest miejscem z tradycjami i historią.
Jest częścią Pawłowiczek od stu lat, a to zobowiązuje.

 • 2018

  SPA i nowe pokoje

  W roku 2018 rozpoczęła się przebudowa hali produkcyjnej na parterze, gdzie powstało 5 pokoi w tym jeden apartament dwupokojowy oraz strefa SPA z 6-osobowym jacuzzi, sauną fińska i infrared, wanna do kąpieli specjalistycznych (solankowych, perełkowych) i przepiękną grotą solną.

 • 2011

  Otwarcie hotelu Florres

  Dzięki tym staraniom powstał przepiękny z duszą obiekt , a w nim restauracja z dwoma salami oraz hotel dwugwiazdkowy, które uzyskały prawo użytkowania w styczniu 2011 roku.

 • 2007

  Nowa rola budynku

  Obiekt do 2007 roku był pusty i nieużytkowany, w lipcu odkupili go od spółki INPARCO obecni właściciele, czyli Małgorzata i Zbigniew Maćkowiak z Pawłowiczek. Korzystając ze wsparcia unijnego w ramach programu RPO dla woj. opolskiego rozpoczęli w 2008 roku realizację projektu budowy, przebudowy i modernizacji .

 • 1995

  Koniec produkcji

  Na początku lat 90-tych w/ w Spółdzielnia zmienia nazwę na Inparco, a następnie przekształcona zostaje w ramach prywatyzacji w spółkę z o.o., by w 1995 roku zakończyć produkcję w Pawłowiczkach.

 • 1982

  Modernizacja zakładu

  W 1982 roku rozpoczyna się duża modernizacja której efektem jest: -wybudowanie magazynu wyrobów gotowych(obecnie siedziba firmy MC spółka zoo) -wybudowanie pompowni i sieci wewnętrznej ppoż. -wybudowanie topialni parafiny i modernizacja procesu technologicznego, poprzez budowę sterowni zarządzającej tym procesem.

 • 70-te

  Świece ze Spółdzielni Inwalidów

  W latach 70 –tych obiekt wraz z produkcją przejmuje Spółdzielnia Inwalidów im. K. Świerczewskiego z Kędzierzyna –Koźla. Wkrótce zostaje uruchomiona produkcja świec i zniczy, zakład uzyskuje prawa miejsca pracy chronionej, czyli Spółdzielni Inwalidów.

 • 1945

  Przejęcie budynku

  Budynek został przejęty w 1945 roku przez Państwo Polski i uruchomiono bardzo szybko produkcję, ponieważ park maszynowy został nietknięty. Sporą część załogi stanowili byli pracownicy ponieważ , pozostała tu ich dużą część jako autochtoni, a uzupełnili ją przybyli ze wschodu zmuszeni do opuszczenia swoich rodzinnych stron repatrianci. Produkcja meblarska trwała aż do roku 1966, kiedy to park maszynowy został wywieziony w całości(brak informacji gdzie i po co),a zakład został przejęty przez Spółdzielnię Inwalidów Zgoda z Nowej Soli .

 • 1945

  Tragedia i ucieczka

  Cofające się w panice oddziały SS znalazły się również w Pawłowiczkach, kilku oficerów wymusiło zakwaterowanie w domu Wagnerów , urządzając przy tym pijackie burdy i kierując swoje wulgarne zachowanie szczególnie kierunku młodych kobiet zamieszkujących w tym domu. Siegfried Wagner broniąc najbliższych przeciwstawił się SS-manom, jeden z nich na oczach kilkorga dzieci zastrzelił go, a ciało zostało wywiezione i ukryte tak, że do dnia dzisiejszego nikt nie wie gdzie spoczywa. Rodzina Wagnerów wraz z innymi mieszkańcami uciekła przed zbliżającym się frontem i w większości osiedliła się pod Dreznem, gdzie nadal funkcjonuje Gmina Ewangelicka.

 • 1945

  Budowa lochu

  W tymże 1945 roku Herman (syn Johanna Wagnera) wraz z pracującymi w nowej stolarni jeńcami wybudował loch ucieczkowy z domu w kierunku ogrodu i dalej parku, w którym wszyscy mieszkańcy budynku znaleźli schronienie podczas ostrzału artyleryjskiego wojsk radzieckich od strony Polskiej Cerekwi.. Loch w części piwnicznej istnieje do dzisiaj.

 • 1943

  Nowy budynek fabryki mebli

  W ciągu 3 lat powstał nowy budynek stolarni ( właściwie fabryki mebli)wraz z częścią mieszkalną dla rodziny Siegfrieda Wagnera , który miał 2 córki i 6 synów . Fabryka produkowała nadal meble proste i eleganckie.

 • 1940

  Wielki pożar

  Na skutek nieszczęśliwego zdarzenia pożar całkowicie strawił stolarnię.

 • XX w.

  Powstanie stolarni

  Johann Wagner stolarz z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wybudował obok rodzinnego domu stolarnię. Na początku produkował proste wyroby, ale później były to też eleganckie meble na wysoki połysk .